Sport - pasja Twojego dziecka - sportujMY
+48 519 400 071
info@sportujmy.pl

Sport - pasja Twojego dziecka

wróć na stronę główną

Sport to często pasja ludzi dorosłych, ale także dzieci. Z biegiem lat może stać się także sposobem na życie i wykonywanym zawodem. Poprzez sport dziecko wzmacnia się również fizycznie, intelektualnie i społecznie.

 

Korzystny wpływ na zdrowie

Jeśli Twoje dziecko interesuje się sportem lub uprawia określona dyscyplinę sportową – wspieraj je w tym! Przez sport o wiele łatwiej wpoić dziecko zasady zdrowego trybu życia i odpowiedniego odżywiania. To szczególnie ważne, kiedy coraz więcej słyszy się o nadwadze wśród dzieci i o powszechności wad postawy! Sport to idealne lekarstwo na te dolegliwości.

 

Sport sposobem na zawieranie przyjaźni

Dzięki pasji do sportu dzieci chętniej i lepiej nawiązują kontakty z rówieśnikami. Uczą się także współzawodnictwa a także zasad fair play. Sport doskonale kształtuje także charakter dziecka. Z natury nieśmiałe dzieci stają się bardziej odważne, natomiast te zbyt pewne siebie uczą się pokory. Wszystko to pomaga im jak najlepiej przygotować się do życia w społeczeństwie.

 

Nauka wytrwałości

Co ważne, dziecko poprzez sport uczy się, że nie warto poddawać się po niepowodzeniach, tylko wytrwale brnąć do wyznaczonego sobie celu. Wytrwałość w sporcie może przełożyć się także na odwagę i determinacje w podejmowaniu decyzji w życiu.

 

Rozładowanie stresu

Stres towarzyszy nam wszystkim, nawet dzieciom. Sport to doskonały sposób na jego rozładowanie. Dzięki aktywności fizycznej nadmierna ruchliwość dziecka może zostać także szybko rozładowana. Kiedy dziecko rozładuje negatywne emocje, łatwiej będzie mu się skupić na ważniejszych rzeczach.

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi użytkowniku!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA