Co zrobić, gdy dziecko chce wrócić z obozu? - sportujMY
+48 519 400 071 (pon-pt od 8:00 do 16:00)
info@sportujmy.pl

Co zrobić, gdy dziecko chce wrócić z obozu?

wróć na stronę główną

Na początek warto uświadomić sobie, że prośby dzieci o odebranie ich wcześniej z obozu mogą być spowodowane chwilowym kryzysem, które wywołało jakieś wydarzenie. Dlatego nie należy od razu popadać w panikę i zamartwiać się, tylko ustalić fakty!

 

Zapytaj o przyczynę

Przyczyn gorszego samopoczucia i chęci powrotu do domu może być wiele. Niesmaczne dla dziecka jedzenie, konflikt z rówieśnikami. Zapytaj wprost i zapewnij dziecko, że jesteś dla niego wsparciem, nawet na odległość.

 

Bądź wsparciem

Kiedy poznasz już powód, bądź wyrozumiały! Nawet wtedy, kiedy problem wyda Ci się zupełnie błahy. Pamiętaj, żeby nie bagatelizować nawet najmniejszego powodu złego samopoczucia dziecka. Wysłuchaj swojej pociechy, udziel rad i zapewnij o swoim wsparciu. Spokojna rozmowa doda mu otuchy i pewności siebie!

 

Miej sytuację pod kontrolą

Ważne, by sprawdzić, czy podejście dziecka uległo zmianie na lepsze. Jeśli nadal utrzymuje, że chce wracać, skontaktuj się z wychowawcą – opiekunem obozu. Poproś, by i on wsparł Twoje dziecko dobrym słowem, spróbował rozwiązać problem Twojego dziecka na miejscu.

 

Jeśli mimo tych działań Twoja pociecha nadal chce wracać do domu, nie każ jej zostawać na obozie na siłę! Widocznie potrzebuje jeszcze czasu i taki wyjazd będzie bardziej odpowiedni w kolejnych sezonach.

 

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA