Jak radzić sobie z wiosennym przesileniem? - sportujMY
+48 519 400 071 (pon-pt od 8:00 do 16:00)
info@sportujmy.pl

Jak radzić sobie z wiosennym przesileniem?

wróć na stronę główną

Kiedy zbliża się wiosna często odczuwamy ciągłe zmęczenie, jesteśmy rozdrażnieni, mamy problemy z odpowiednim skoncentrowaniem się na pracy i chce nam się spać. Choć brakuje nam wtedy wigoru i chęci do działania, możemy starać się zniwelować oznaki wiosennego przesilenia. Najważniejszym jest, by zmienić zimowe nawyki.

 

Zmień swoje przyzwyczajenia w diecie

Osłabienie i zmęczenie powoduje zła dieta, kiedy to zimą spożywamy mniej potraw bogatych w witaminy i mikroelementy. Takie niedobory objawiają się zmęczeniem, suchością skóry, apatią, a także wypadaniem włosów. Ważne jest dopilnowanie, by spożywać 5 posiłków dziennie, kiedy dopada nas wiosenne przesilenie. Standardowo należy pamiętać, by nie wychodzić z domu bez zjedzenia śniadania. W naszym jadłospisie powinny znaleźć się produkty takie, jak: ryby, chude mięso, nabiał, oczywiście warzywa, pełnoziarniste pieczywo, kasza. Jako przekąskę można potraktować suszone owoce, orzechy oraz pestki słonecznika. Ogranicz słodycze, ale nie eliminuj ich całkowicie. Pamiętaj, że czekolada poprawia nastrój  

 

Stosuj ziołowe napary

Dobrym sposobem na radzenie sobie z przesileniem wiosennym mogą okazać się także herbaty ziołowe. W takich naparach niech znajdą się opcjonalnie aronia, głóg, listki melisy, mięty lub głogu. Bardzo dobra jest też herbata z owoców róży, która zawiera magnez, potas, cynk, wapń oraz glikozydy. Glikozydy działają uspokajająco oraz wpływają na lepsze dotlenienie mięśnia sercowego.

 

Wysypiaj się

Jeśli na co dzień śpisz około 5-6 godzin przy przesileniu wiosennym możesz potrzebować go więcej! Staraj się spać wtedy około 8 godzin. Jeśli nie będziesz mógł zasnąć, posłuchaj relaksacyjnej muzyki lub zrób sobie ciepłą kąpiel.

 

Korzystaj ze słońca

Zimą częściej czujemy przygnębienie w związku z niedoborami naturalnego światła. Słońce stymuluje pracę przysadki, która produkuje serotoninę, czyli potocznie „hormon szczęścia”. Zatem kiedy za oknem pojawi się słońce staraj się z tego skorzystać! Wyjdź na spacer i naciesz się wiosenna aurą!

 

Skoro nadchodzi wiosna, niebawem usłyszysz takżeo o naszej nowej ofercie na sezon LATO 2019! Obserwuj naszą stronę oraz profil na Facebooku 

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA