Poznaj Świat ze SportujMy | 21 - 27.07.2019 | First Minute - sportujMY
+48 519 400 071
info@sportujmy.pl

Program | 21 - 27 lipca 2019 - Obóz Poznaj Świat ze SportujMy


Twoje dziecko interesuje się podróżami? Marzy o tym by poznawać świat? Fascynują go kraje Azjatyckie? A może interesuje się kulturą krajów Ameryki Południowej? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, to mamy właśnie jedyny w swoim rodzaju obóz dla najmłodszych pasjonatów świata!

Obóz skierowany jest do chłopców i dziewczynek w wieku 7 - 15 lat

Obóz w Dworku Matecznik – to wyjątkowa oferta jakiej dotąd jeszcze nie było.  Już teraz zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzenia wakacji w nowopowstającym ośrodku wypoczynkowym, o najwyższych standardach, znajdującym się w Sędzinku, koło Buku, o pięknie brzmiącej nazwie ‘Matecznik’.

A czy warto wybrać ten nowy obiekt oraz czym w ogóle jest Matecznik? Odpowiedzi na to pytanie znajdą Państwo w zakładce ‘Zakwaterowanie’.

Dodamy tylko, iż nazwa ‘Matecznik’ idealnie oddaje klimat miejsca, które właśnie powstaje w Sędzinku – 20 km na Zachód od Poznania, nieopodal Buku i Autostrady A2)Zapraszamy więc już teraz na nasz obóz w świetnej lokalizacji, 20 km od Poznania!

SZCZEGÓŁY OBOZU:

 • Obóz Poznaj Świat ze SportujMy w Sędzinku skierowany jest do chłopców i dziewczynek w wieku od 7 do 15 lat
 • W trakcie tygodniowego wyjazdu przygotowaliśmy dla zawodników minimum warsztaty tematyczne na temat różnych krajów świata.
 • Zawodnicy podzieloni są na konkretne grupy, zgodnie z przedziałem wiekowym oraz umiejętnościami, tak by zniwelować różnice pomiędzy konkretnymi zawodnikami
 • Zawodnikami w trakcie trwania obozu opiekuje się wykwalifikowana kadra opiekunów oraz kierownicy ośrodka pełniący również funkcje opiekunów.
 • Każdego dnia zawodnicy otrzymują trzy posiłki (śniadanie, obiad, kolacje) z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia. W dniu wyjazdu wyżywienie obejmuje jedynie obiad i kolacje, natomiast w dniu kończącym obóz, śniadanie i obiad. Jeśli z kolei Wasze dziecko uczulone jest na konkretne produkty bądź po prostu posiada nietolerancje żywieniowe – napisz do nas na info@sportujmy.pl, a my przygotujemy menu specjalnie dostosowane do potrzeb Waszego dziecka.
 • W trakcie trwania obozu przygotowaliśmy warsztaty.
  - kultura i tradycje wybranych krajów Azjatyckich
  - Ameryka Południowa oczami podróżnika
  - wybrane kraje Europejskie.
 • Po warsztatach uczestnicy będą mieli czas wolny, w trakcie którego przygotowaliśmy aktywności tak by żadne dziecko się nie nudziło
 • Warsztaty poprowadzi podróżnik - Mateusz Koszela.

Pamiętaj, na nasz obóz możesz wybrać się ze swoim najlepszym przyjacielem! Umieścimy Was wtedy w jednym pokoju!

W trakcie trwania obozu przygotowaliśmy dla uczestników masę dodatkowych atrakcji takich jak:

Podchody na świeżym powietrzu – to zabawa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Gra łącząca ze sobą elementy przygody i ogromnych emocji z ciągłym przebywaniem na świeżym powietrzu w towarzystwie swoich kolegów.

Szukanie trenerów – budząca najwięcej pozytywnych emocji zabawa polegająca na … szukaniu trenerów. Tak, tak. Dworek Matecznik nie jest taki mały i nie zawsze znalezienie trenera jest takie proste. A ilość zabawy jaką przy okazji mają zarówno zawodnicy jak i trenerzy? O tak, to po prostu trzeba przeżyć.

Zabawy w basenie – wakacje to czas często ogromnych upałów. A gdzie najlepiej odetchnąć od skwaru jak nie w basenie znajdującym się na terenie obiektu?

Wieczorowe Ogniska – A gdy słońce zachodzi i na niebie pojawiają się pierwsze gwiazdy rozpalamy ognisko by poczuć się jak prawdziwi obozowicze. Nic nie daje bowiem wspanialszych wspomnień niż wakacyjne ognisko wśród przyjaciół z boiska.

Tenis stołowy – a może wśród nowych zawodników znajdą się nowi mistrzowie tenisa stołowego? Nawet jeśli nie to popularny ping-pong jest jedną z najlepszych form rozrywki dla dzieci. Co chwile słyszymy gdy któreś z dzieci krzyczy do swojego kolegi: Stasiu, gramy w pingla?

Turniej Gier na PlayStation – Wyciągamy pady i startujemy. Nie ma nic ciekawszego niż turnieje gier na Play Station dlatego konsole również już czekają w gotowości na uczestników obozu.

A ponadto!

Każdy z uczestników naszego obozu otrzyma od nas prezent niespodziankę. Co to będzie w tym roku? Tego jeszcze nie możemy zdradzić, podpowiemy jednak, iż nasz prezent przydaje się nie tylko latem  :)

 

 

Zobacz inne terminy obozów Podróżniczych >>

Sędzinek - Dworek Matecznik


 

„To będzie miejsce inne niż wszystkie. Miejsce, do którego będzie chciało się wracać po nowe doświadczenia”.

Tak o sobie piszą właściciele ośrodka Matecznik w Sędzinku (20 km na zachód od Poznania, nieopodal Buku) i taki też powinien być prawdziwy Matecznik. Pisał już o tym 200 lat temu w Panu Tadeuszu sam Adam Mickiewicz opisując Matecznik jako miejsce schronienia, spokoju, oaze bezpieczeństwa oraz swoisty dom dla wszystkich, którzy w nim przebywali. I właśnie słowo Dom jest kluczowe przy opisie naszego nowego obiektu. Ośrodek o bogatej historii sięgającej XIX wieku od lat stawia na harmonie z naturą i wartości szczególne cenne w dzisiejszych czasach, o czym przeczytamy w broszurze Dworku: W świecie gdzie wartości schodzą na dalszy plan, a kluczowym staje się pogoń za pieniądzem i konsumpcją ludzie potrzebują miejsca, w którym będą mogli przemyśleć i uszanować to co jest dla nich ważne (…)

Dworek Matecznik to kompleks historycznych budynków aktualnie przechodzących renowacje. Celem właścicieli jest unowocześnienie ośrodka i dostosowanie go do najwyższych standardów z zachowaniem historycznej rysy i wyjątkowego klimatu:  

Pierwsze wzmianki na temat obiektu sięgają XIX w. Majątek wraz z przyległymi terenami rozciągał się od Dusznik aż po Buk i należał do rodziny Kuraszów. Na przestrzeni lat w wyniku nacjonalizacji, areał ziemski się kurczył. Historyczne budynki wraz z zabytkowym piecem przetrwały jednak po dziś dzień i właśnie przeżywają swoją „drugą młodość”.

 

Na terenie Dworku po ukończeniu renowacji znajdować się będą:

 •  boisko trawiaste do piłki nożnej z nawierzchnią naturalną
 •  boisko piaszczyste do piłki plażowej, siatkówki oraz boule
 •  interaktywny plac zabaw
 •  basen i strefa wypoczynku
 •  pole do minigolfa
 •  strefa chillout z hamakami
 •  ekologiczny ogródek
 •  zarybiony staw
 •  zagrody dla zwierząt
 •  polana grillowa

A ponadto Strefa SPA z sauną, grotą solną czy siłownią.

Cena


Cena FIRST MINUTE: 1090 zł*

W cenie zapewniamy:

 • Zakwaterowanie w hotelu,
 • Wyżywienie dostosowane kalorycznie do intensywności treningów,
 • Opieka jednego trenera na maksymalnie 15 osób,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Codzienne treningi pod okiem wykwalifikowanego trenera.
 • Dojazd autokarem z Poznania**
 • Wszystkie atrakcje, o których mowa w opisie obozu

* Cena zawiera wszytkie rabaty i promocje.

** Wyjazd na obóz podstawionym autokarem spod hali Widowiskowo-Sportowej Arena w niedzielę w godzinach porannych. Dokładna godzina wyjazdu oraz informacje na temat tego przez jakie miejscowości będzie autobus przejeżdżał otrzymają Państwo w specjalnym mailu na tydzień przed obozem.

Dokumenty do pobrania


Warunkiem koniecznym uczestnictwa w obozie jest dostarczenie ostatecznie na 3 dni robocze przed rozpoczęciem wypoczynku wypełnionej Karty kwalifikacyjnej oraz Załącznika nr 3. Poniżej do pobrania komplet dokumentów*.

Dokumenty uczestnika obozu >>

*nie dotyczy umowy podpisywanej systemem online przy rejestracji


Inne proponowane wyjazdy


Formularz kontaktowy

Drogi użytkowniku!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA