Przygotowania do wyjazdu na obóz - sportujMY
+48 519 400 071 (pon-pt od 8:00 do 16:00)
info@sportujmy.pl

Przygotowania do wyjazdu na obóz

wróć na stronę główną

 

Przypominamy o najważniejszych rzeczach, które należy zabrać ze sobą na obóz oraz podpowiadamy, jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy dziecko jedzie na obóz pierwszy raz.

 

Lista rzeczy, które należy zabrać ze sobą na obóz zimą:

Ubrania:

ciepła kurtka, czapka, szalik, rękawiczki (najlepiej dwie pary), ciepłe ubranie (bluzy, sweter), 2-3 pary spodni, strój sportowy (spodenki, dresy, koszulka, bluza, getry/skarpety), koszulki z długim i krótkim rękami (kilka sztuk), ciepłe skarpety, bielizna (tak, by starczyło na cały wyjazd), buty (dwie pary – zimowe i sportowe adidasy)

Ubrania i akcesoria narciarskie, jeśli to obóz narciarski:

spodnie narciarskie, wygodna kurtka, i reszta sprzętu, jeśli jesteś w jej posiadaniu, możesz zabrać narty, kijki, kask, gogle, buty narciarskie.

Higiena:

ręczniki (najlepiej 2 sztuki), szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, krem, szampon, szczotka/grzebień do włosów, dla dziewczynek gumki do włosów i spinki, chusteczki higieniczne, przydatne mogą być także krem z filtrem i pomadka ochronna

Akcesoria:

aktualna legitymacja szkolna (!), leki, jeśli dziecko jakieś przyjmuje na stałe, książka, „jasiek” do spania, bidon na picie oraz małe przekąski na podróż, kieszonkowe na drobne wydatki :) 

 

Jeśli Twoje dziecko jedzie na obóz pierwszy raz, oprócz najważniejszych rzeczy, które musi zabrać, pamiętaj, by zaangażować go w przygotowania. Niech poczuję frajdę związaną z wyjazdem jeszcze przed obozem. Zakup nowej bluzy, czy stroju sportowego, a potem wspólne pakowanie, to już zalążek przygód, które mają się rozpocząć.
Staraj się również nie okazywać dziecku swoich negatywnych emocji – lęku, związanego z jego pierwszym wyjazdem, nadmiernej tęsknoty, zdenerwowania. Możesz nieumyślnie zniechęcić dziecko do wyjazdu lub zasiać w nim niepokój przed samą wycieczką.
Jeśli Twoja pociecha nadal posiada ulubioną zabawkę, spakujcie ją. Doda mu ona otuchy podczas obozu.
Resztę zostaw nam – dbamy o bezpieczeństwo i organizację na najwyższym poziomie!

Niedawno radziliśmy Wam także, co zrobić, jeśli dziecko chce wrócić z obozu w trakcie jego trwania. Zajrzyj, żeby być spokojniejszym i wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji.

Czytaj tutaj »

 

 

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA